Suadiye Bağdat Caddesinde Masaj ile rahatla!
Anasayfa     |     Hakkımızda     |     Fotoğraflarımız     |     Fiyat Listesi    |    Kampanya ve Paketler     |     Rezervasyon     |     İletişim           [ English ]
 • Masaj Nedir?
 • Masaj Çeşitleri
 • İsveç Masajı
 • Thai Masajı
 • Derin Doku Masajı
 • Refleksoloji
 • Aromaterapi
 • Spor Masajı
 • Selülit Masajı
 • Bölgesel Masajlar
 • Taş Masajı
 • Shiatsu Masajı
 • Bali Masajı

 • Sauna
 • Buhar Odası
 • Jakuzi

 • Duyuru ve Haberler
 • SPA & Wellness Sözlüğü
 • Estetik ve Güzellik

  Bilgi için:
  0 216 411 12 63
  Adres:
  Bağdat Caddesi, 374/6
  Suadiye Kadıköy İstanbul

 • Cinsel bozukluklarda Masaj Tedavisi ve Aromaterapi

  Cinsel İşlev Bozukluğu Merkezi'ne başvuran kişiler üzerinde yapılan bir araştırmaya göre, kadınlarda en sık görülen sorun vajinismus, erkeklerde ise sertleşme problemi. Kadınların yüzde 66'sı vajinismus, yüzde 25 ile "cinsel istek azlığı", yüzde 17 ile "orgazm bozuklukları" izliyor. Erkeklerin yüzde 58'inde sertleşme bozukluğu ve yüzde 42'sinde ise erken boşalma sorunu görüldüğünü ortaya koyuyor. Araştırma sonucuna göre, cinsel sorunu olanların yüzde 77'si evlilerden oluşuyor. Başvuran kişilerin ortalama evlilik ya da ilişki süresi ise yedi yılı buluyor. Cinsel terapiye başvuran kişilerin yaşları 14-81 arasında değişmekle birlikte yaş ortalaması 35 civarında seyrediyor.

  Aslında toplumumuzda kadınlarda cinsel istek azlığı, orgazm güçlüğü ya da cinsel doyumsuzluk gibi yakınmalar, vajinismusa oranla daha sık görülüyor. Vajinismusun en sık başvuru nedeni olmasının kaynağında ise çiftin çocuk sahibi olma arzusu yatıyor. Kadınlarda vajina girişindeki kasların psikolojik nedenlerle kasılması sonucu cinsel birleşmenin gerçekleşememesi ile seyreden "vajinismus" evlilik yaşamını ciddi biçimde tehdit ediyor ve bu nedenle de tedaviyi çabuklaştırıyor.

  Artık ülkemizde cinsel sorunların değerlendirilip tedavi edilebildiği "Cinsel Tedavi Klinikleri" var ve sayıları gün geçtikçe artıyor. Bu kliniklerde üroloji, jinekoloji ve psikiyatri uzmanlarından oluşan bir ekiple, çoğul disiplinli bir yaklaşım benimseniyor. merkezlere başvuran, cinsel terapi uygulanan ve tedavisini sürdüren kişilerin yüzde 90'ında düzelme sağlanabiliyor.

  Uzmanlar, cinsel terapiye mutlaka eşlerin de katılması gerektiğine dikkat çekiyorlar. Çünkü, terapide sadece sorunu olan kişinin değil, aynı zamanda eşinin de cinsel yaşamla ilgili bilgisine başvuruluyor. İlişkiden kaynaklanan bir takım sorunlar var mı? Eşinin cinsel ilişkiye ya da soruna yaklaşımı nasıl? Kendisinin bir cinsel sorunu var mı? Tüm bu soruların yanıtları da, cinsel terapide mutlaka öğrenilmesi gereken bilgileri oluşturuyor. Çünkü sorun çözümlenmediğinde zamanla partnerin de cinsel sorun yaşamasına yol açabiliyor. Terapinin çiftlere uygulanmasının bir başka nedeni de, eşlerin, verilen ev ödevlerinin yerine getirilmesini check etmelerini sağlamaları. Ayrıca, çoğu ev ödevleri birlikte yapıldığı için eşlerin de terapiye katılması şart görülüyor.

  Kişinin hem tek başına, hem de eşiyle birlikte uygulaması gereken ev ödevleri mevcut. Bu ödevler, masaj, aromaterapi, cinsel birleşme teknikleri, uyarılma noktalarının keşfedilmesi gibi çeşitli uygulamaları içeriyor.

  Masaj terapisi ve aromaterapi, özellikle psikolojik kaynaklı cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde çok etkili iki yöntem ve beraber kullanılmasını etkilerini arttırıyor.

  Eşlere ev ödevi: Masaj Terapisi

  Masaj, cinsel birleşme öncesi rahatlayıp gevşemenizi ve uyarılmanızı sağlayacaktır. Şehvetli masaj için olmazsa olmaz kurallar ve önemli ipuçları:

  1) Oda sıcaklığının beraber çıplak kalabilmeniz için uygun olmasına ve ışığı göz kamaştırmayacak parlaklıkta ayarlamaya dikkat edin. İsterseniz rahatlatıcı bir müzik çalın.

  2) Her ikiniz için de günü rahatsız edilmeden geçirebileceğiniz bir zaman seçin. Yorulmayı bekleyin bu sizi sinirli yapar ve bu deneyimden alacağınız zevki arttırır.

  3) Başlamadan önce, birlikte az zaman geçirmeye çalışın. Biraz konuşmak ve bir bardak şarabı paylaşmak isteyebilirsiniz. İlk olarak birlikte bir duş almayı ya da banyo yapmayı da deneyebilirsiniz.

  4) Vücutlarınızın farklı bölümlerini dönüşümlü olarak okşayıp, ovun. İlk zamanlarda genital bölge ve göğüsler hariç her yere masaj yapabilirsiniz. Bunu yavaşça yapın her biri için en az 10-15 dakika ayırın. Avuç içinizi, parmak uçlarınızı, tırnaklarınızı, saçlarınızı, dudaklarınızı, bir parça metal ve tüy kullanın.

  5) Dönüşümlü olarak bu işi yapacağınızdan, nelerin iyi nelerin kötü olduğunu konuşmak çok önemli. İletişim, kişisel olarak daha fazla zevk alıp vermenizi sağlar.

  6) Üçüncü ve dördüncü seanslarda, göğüs masajını ekleyebilirsiniz. Yine kendi zevklerinize göre vuruş ve dokunuşlar deneyebilirsiniz.

  7) Son olarak altı ve yedinci masajlarda ya da her ikinizde bunun için kendinizi hazır hissettiğinizde genital bölgeyi masajınıza katın. Birbirinize zevk vereceğini düşündüğünüz fikirleri uygulamaktan kaçınmayın. Genital bölgeye dokunup keşfetmeye başladığınızda, bunu tıpkı diğerleri gibi bir zevk kaynağı olarak düşünün ve masaj zamanınızın uygun bir bölümünü buna ayırın.

  8) Masaj yaptırırken nerenize dokunuluyorsa, oradaki duygulara yoğunlaşmaya çalışın. İlginizin bu duygularda kalmasına izin verin. Eğer konsantrasyonunuz dağılırsa partnerinizin dokunuşlarını beyninizle takip edin. Bu, masajdan daha çok zevk almanızı ve rahatlamanızı sağlar.

  Masajın değişik masaj yağaları ve aromaterapi yağlarıyla yapılması etkisini arttıracaktır. Yağlar, dokunuşları yoğunlaştırır ve cildinizi daha sıcak yapar. Yakacağınız bir mum yada tütsü ortamı tamamiyle değiştirecektir.

  Aromaterapi

  Gül ya da sandal ağacının afrodizyak etkisine sahip olduğunu biliyor muydunuz? Aromaterapi yardımıyla cinsel hayatınıza hoş kokular yayabilirsiniz.

  Aromaterapi mumları veya tütsü olarak kullanabileceğiniz bu bitkiler onun koku duyusunu fethetmenizi sağlayacak.

  Cinsel açıdan çekici hoş kokulu kimyasalların -pheromene- insan yaşamında genellikle de bilinçaltı etkilerinin varlığının keşfi kokunun davranış ve duygularda güçlü bir etkisinin olduğunu gösterdi. Bu maddelere tepkiler evrensel değildir bazılarını cinsel olarak uyarırken, bazıları üzerinde hiç bir etkisi olmayabileceği gibi, bazılarında cinsel isteği ve kuvveti azaltıcı olabilir, bazıları ise kokuyu hiç farkedemeyebilir.

  Sandal kokusu cinsel iktidarsızlık ve frijidite durumlarındaki kullanımı ile ünlüdür ve içgüdüsel duyuların gelişmesine yardımcı olur.

  Ylang Yang endişe, depresyon, uykusuzluk ve şok durumlarında faydalı olduğu gibi, geleneksel olarak cinsel iktidarsızlık ve firijidite durumlarında afrodizyak olarak kullanılmaktadır.

  Yasemin Yağı depresyona iyi gelir, endişe giderir ve cinsel gücü arttırır. Duygusal olarak dengeleyici ve yatıştırıcı özelliği vardır.

  Gül depresyon giderici, yatıştırıcı ve cinsel olarak uyarıcıdır. Uykusuzluğa ve sinirsel sorunlara iyi gelir.

  Özyağlarla yapılan masaj, deri yüzeyini daha çok ısıtır ve yoğun kas, eklem ağrılarına ve zayıf dolaşım bozukluklarına çok faydalı olur. Aromatik özyağların keyifli kokusu, duygusal kaynaklı fiziksel sıkıntılar üzerinde de çok etkilidir. Özyağlarla nefes rahatlatılabilir, sakinleşme ve yavaşlama ile kişi kendini daha iyi hissedebilir. Aromaterapi, masajla maksimum iyileştirme özelliği sağlar. Beynimiz, koku ve dokunma gibi farklı kaynaklardan farklı sinyallerle sürekli iyi yönde uyarılır. Kişi kendine bakıldığı ve şımartıldığı duygusuyla rahatlar, dinlenir, arınır ve denge bulur.

  Masaj yağınızı kendiniz hazırlayın

  Malzemeler: 100 ml badem yağı veya avakado yağı; her birinden 6 damla olmak üzere gül, lavanta ve kişniş otu yağı; yarım vanilya çubuğu

  Hazırlanışı: Bütün malzemeleri birbirine iyice karıştırıp, koyu renkli cam bir şişeye koyun. Ardından vanilya çubuğunu da bütün olarak şişeye atın. Karışımı ışıktan uzak bir yerde 48 saat dinlenmesi için bekletin. Bu yağın miktarını 30 ml'ye düşürerek parfüm olarak da kullanabilirsiniz. Nasıl kullanılırsa kullanılsın uyarıcı etkisi çok yüksek olacaktır.

  Kullanımı: 48 saat beklettikten sonra, parterinize masaj yaparak karışımı sürün.

  Haberler > Masaj Haberleri

  Suadiye Bağdat Caddesi'nde Gerçek Bir Day Spa!
  Bağdat Caddesi 374/6 Suadiye, Kadıköy / İstanbul
  Bilgi ve Rezervasyon: (0216) 411 12 63 - 64